انیشتینُم

درگاهی به سوی علم و تکنولوژی

۳۰ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

چرا چرخش زمین را احساس نمی کنیم؟

تا صد ها سال پیش بشر براین عقیده بود که زمین فاقد چرخش می باشد و خورشید و ماه و ستارگان به دور آن می چرخند.این باور غلت به این دلیل بود که کسی نمی توانست احساس کند زمین در حرکت است یا انسان ها به این فکر بودند که اگر زمین حرکت می کند پس چرا اشیاء آب دریاها،انسان ها و حیوانات به پرواز در نمی آیند؟در ادامه مطلب با انیشتینُم همراه باشید.

ادامه مطلب...
۲۷ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۱:۰۵ ۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۲
کیانوش مستعد

همه چیز در مورد آبفشان Fly

آبفشان فلای آبفشانی غیر طبیعی و ساخته دست بشر می باشد که ایالت متحده آمریکا واقع شده است و بر خلاف ظاهر عجیب و غریبش پدیده ای طبیعی نیست.در ادامه مطب با انیشتینُم همراه باشید.
ادامه مطلب...
۲۶ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۸:۵۴ ۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۱
کیانوش مستعد

وقتی مرز بین طبیعت و حیوان شکسته می شود

نقاشی یکی از رشته‌های اصلی هنرهای تجسمی است و قدمت آن شش برابر زبان نوشتاری است ، بنابراین اولین نقاشی‌های یافت‌شده در غارها حاکی از آن است که انسان‌های اولیه با کشیدن نقش حیوانات و شکارشان به نوعی خود را آماده نبرد با آن‌ها می‌کرده‌اند.لازم است بدانید که قدیمی‌ترین نقاشی‌ها در دنیا که متعلق به حدود ۳۲۰۰۰ هزار سال قبل می‌باشد، در گروته شاوه فرانسه قرار دارد. این نقاشی‌ها که با استفاده از افرای قرمز و رنگ‌دانه سیاه حکاکی و رنگ شده‌اند، تصاویری از اسب‌ها، کرگدن‌ها، شیرها، بوفالوها و ماموت‌ها را نشان می‌دهند. اینها نمونه‌هایی از نقاشی در غار هستند که در تمام دنیا وجود دارند.اما هم همچون دیگر زوایای زندگی بشر امروزه بسیار پیشرفته تر شده و خلاقیت باعث شده تا سبک های جدیدی به انواع هنر ها خصوصا هنر های تجسمی اضافه گردد.یکی از این خلاقیت ها را هنرمندی نروژی با نام آندریاس لای انجام داده است.وی راه زیبایی برای محو کردن مرز بین بیابان های نروژی اطرافش و حیواناتی که آن را خانه می نامند، پیدا کرده است.سبک این هنرمند نقاش بدین صورت است که خز این حیوانات وحشی را با حرکتی ظریف به زیستگاهشان تبدیل می کند. برگن، یک شهر ساحلی نروژی است که توسط ۷ کوه جنگلی احاطه شده و مردم محلی و بازدیدکنندگان زیادی را برای پیاده روی جذب می کند.برای مشاهده این نقاشی های زیبا وجذاب در ادامه مطالب با انیشتینُم همراه شوید.

ادامه مطلب...
۲۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۹:۳۵ ۳ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
کیانوش مستعد

فونت انیشتین هم ساخته می شود

آدم های بزرگ همه چیزشان مورد توجه است حتی دست خط شان خصوصا اگر این دست خط متعلق به یک دانشمند بزرگ و بلند مرتبه ای چون آلبرت انیشتین باشد.حالا دو تایپوگرافیست با نام های Harald Geisler و Elizabeth Waterhouse با بررسی هزاران دست نوشته از انیشتین می خواهند دست خط او را در قالب یک فونت برای همیشه زنده نگه دارند.

ادامه مطلب...
۲۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۵:۵۷ ۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
کیانوش مستعد

ویروس ابولا رنگ چشم را تغییر می دهد

سال ۲۰۱۴ بیماری ابولا یکی از مهمترین عناوین خبری بود و همه نگران گسترش آن از آفریقا به نقاط دیگر جهان بودند.امروز قصد داریم درباره یکی از جالب ترین خبرها درباره این بیماری برایتان بنویسیم. ماجرای تغییر رنگ چشم یک دکتر مبتلا به ابولا مخفیگاه ویروس ابولا در چشم را لو داد.در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب...
۲۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۱:۱۱ ۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
کیانوش مستعد

سرعت لاک پشتی اینترنت در ایران!

وزارت ارتباطات و اطلاعات گزارش کرد که در آخرین رتبه‌بندی جهانی کشورها از وضعیت اینترنت، ایران رتبه‌ی ۱۴۷ ایران در میان ۲۰۰ کشور جهان از نظر سرعت دانلود اینترنت پهن‌باند و جایگاه ۹۸ از میان ۱۱۴ کشور جهان از نظر سرعت دانلود اینترنت موبایل حکایت دارد.آخرین وضعیت اینترنت در ایران و مقایسه سرعت و قیمت این پروتکل ارتباطی با سایر کشورهای جهان که از سوی سایت نت ایندکس - معروف‌ترین مرجع ارائه آمار از سرعت و قیمت اینترنت در جهان منتشر شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد.در ادامه مطلب با انیشتینُم همراه باشید.

ادامه مطلب...
۲۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۹:۰۰ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۱
کیانوش مستعد

ایسلند کشوری با چشم‌ اندازهای رام‌ نشده

دستاورد سفری یک ساله به ایسلند

ایسلند، کشوری است که بیش از هر چیز به دلیل طبیعت بکر و دست نخورده‌اش مورد توجه عکاسان قرار گرفته است. کشوری که با چشم‌اندازهای رام‌ نشده و شگفت انگیزش، بیننده را مسحور خود می‌کند. این بار با مسافری همراه می‌شویم که برای نخستین بار به این کشور سفر کرده و آن را بسیار متفاوت از تصوراتش یافته است.در ادامه مطلب با انیشتینُم همراه باشید.

ادامه مطلب...
۱۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۳:۱۶ ۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
کیانوش مستعد