پس از سه گانه‌ی پرافتخار و دوست داشتنی شوالیه تاریکی به کارگردانی کریستفر نولان، بسیاری از هواداران شخصیت بتمن نگران آینده‌ی این کاراکتر بدون حضور کریستین بیل شدند. در هر صورت، حالا جای او را بن افلک که یکی از بازیگران مطرح هالیوودی است، گرفته و در اقتباس سینمایی دیگر از این شخصیت، او را در مقابل سوپرمن با بازی هنری کیویل خواهیم دید.

در حالی که قرار نبود تریلر فیلم بتمن علیه سوپرمن فعلا به صورت اینترنتی منتشر شود، اما لو رفتن نسخه‌های بی کیفیت از آن، کمپانی وارنر را مجاب کرد تا تریلر این فیلم را به صورت عمومی منتشر کند.
اولین تریلر رسمی فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» را در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

 
فیلم سینمایی Batman v Superman : Dawn of Justice ادامه‌ی فیلم Man of Steel با هنرمندی هنری کیویل در نقش کلارک کنت/سوپرمن خواهد بود که این‌بار بازیگرانی هم‌چون بن افلاک در نقش بروس وین/ بتمن٬ گَل گِدوت در نقش شاهزاده دیانا/واندر ومن٬ جِسی ایسِنبِرگ در نقش لکس لوثر٬ جرمی آیرونس در نقش آلفرد و هالی هانتر در نقش جدیدی که در این فیلم شکل گرفته، ایفای نقش می‌کنند. چندی از بازیگران دیگری که در Man of Steel حضور داشتند مانند امی آدامز٬ لاورنس فیش‌بورن و دیانا لین در نقش‌های خود به فیلم جدید باز خواهند گشت.این فیلم نوشته‌ای از کریس تریو و دیوید اس است.گویر فیلم نامه‌نویسی را برعهده گرفته و زاک اسنایدر کارگردانی این قسمت را همانند فیلم قبل برعهده دارد.فیلم«بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت»در تاریخ ۲۵ مارچ ۲۰۱۶ در امریکا اکران خواهد شد.